Ринок роботи в ІТ у квітні: Кількість вакансій падає, але компанії активно шукають маркетологів і сейлзів
За даними djinni.co
Найважливіше:
Вакансій, пропозицій і наймів менше, ніж у березні.
Компанії активно шукають і наймають маркетологів і сейлзів.
Зарплати технічних спеціалістів впали на 10%, але девопсів все ще наймають за 10К.
25% айтівців цього року втратили роботу (дані опитування)
Майже 9 кандидатів онлайн на одну вакансію
Станом на початок травня у пошуку на Djinni 84 тисячі кандидатів (+2,700 до початку квітня), вакансій онлайн — 9,5 тисяч (-100 до початку квітня). Кількість кандидатів на одну вакансію на початку квітня була 8,5, в кінці місяця — вже 8,8.
Найбільша конкуренція серед кандидатів без досвіду у категоріях QA, JavaScript i Design. Серед найдосвідченіших — у HR і креативних професіях (художники та дизайнери). Майже для всіх категорій конкуренція серед кандидатів 2-3 років досвіду менша, ніж серед найдосвідченіших. Але кандидати з досвідом понад 5 років подаються на вакансії, які вимагають меншого досвіду – зараз таких відгуків близько 20%.
Компанії активніше наймають нетехнічних спеціалістів
У квітні на Djinni надійшло 1032 повідомлення про найм, це на 7% менше, ніж у березні і навіть менше, ніж у лютому.
Кілька місяців поспіль збільшується частка нетехнічних наймів. Ще пів року тому вони складали 17% від загальної кількості, а у квітні їх частка досягла вже 21%. До нетехнічних категорій на Djinni відносяться маркетологи, sales, HR, дизайнери тощо.
Зарплати найнятих технічних спеціалістів на 10% менші, ніж в березні
У квітні подорожчали девопси i QA, а зарплати фронтендерів і пхпшників трохи просіли. Подивитись, що змінилось для вашої категорії можна в дашборді.
Найдорожчі найми квітня
$10K DevOps engineer з Польщі
$10K DevOps engineer з України
$9K CTO / Solutions Architect з України
$8,5K Senior Java/Kotlin/Scala Software Developer / Architect з України
$8K Data Scientist (Senior / Lead / Principal) з України
Рекрутери опублікували на 11% менше вакансій, ніж у березні
У квітні компанії опублікували на Djinni 13 483 вакансії – це на 1 590 менше, ніж у березні і навіть менше, ніж у лютому. Невелике зростання є лише в категоріях Security та Lead. Найбільше просіли Android i Flutter.
Майже 10% опублікованих у квітні вакансій — в категорії Marketing. На другому місці JavaScript (8%), далі йдуть Sales (6%), PHP (5,5%) і DevOps (4,5%).
Найбільше вакансій з’являється для фахівців з досвідом 1-2 роки, таких майже 37%. Вакансій, які вимагають хоча б 5 років досвіду — 27%.
Поступово зростає частка вакансій, де передбачається офісна робота для айтівців. У січні їх було 7%, зараз — майже 9% (в абсолютних цифрах їх кількість зросла майже на третину, з 600 вакансій в січні до 760 у квітні).
18,5 тисяч кандидатів активували свій профіль у квітні
Кількість профілів, які з'явилися у пошуку у квітні, на 15% менше рекордно високого березня. Але їх все одно більше, ніж опублікованих вакансій.
Хороші новини в тому, що різниця між кількістю опублікованих профілів і вакансій зменшилась після чотирьох місяців зростання.
У квітні також на 20% зменшилась кількість нових реєстрацій — до 5,1 тисячі. Так мало востаннє було в лютому 2022.
Найбільша група кандидатів у пошуку — найдосвідченіші. 31,5% кандидатів на Djinni мають хоча б 5 років досвіду. Але ще пів року тому їх частка була 34%. Кандидатів з досвідом до року в пошуку 22%.
67,5 тисяч пропозицій — найнижча кількість з початку пандемії
У квітні рекрутери відправили на Джині 67,5 тисяч пропозицій відкрити контакти — на 15% менше, ніж у березні. Менше було лише на початку пандемії у 2020-му році.
Кількість відгуків на вакансії знизилась з 324 до майже 300 тисяч. Але співвідношення відгуків до пропозицій стало ще драматичнішим: кандидати пишуть в 4,5 рази більше відгуків, ніж отримують пропозицій (в березні було х4).
При цьому найчастіше рекрутери пишуть саме нетехнічним спеціалістам: маркетологи і сейлзи разом отримали майже 18% всіх пропозицій.
Marketing — 10%
PHP — 8,1%
JavaScript — 7,6%
Sales — 7,5%
DevOps — 5,9%
Порівняно з січнем, PHP опустились з першого місця на друге, а девопси - з третього аж на п'яте.
Завдяки сейлзам і маркетологам виріс відсоток пропозицій кандидатам з досвідом до 2х років: пів року тому вони отримували 7% повідомлень, зараз — вже 11,5%.
Вакансії з вимогою досвіду 5+ років середньому отримують по 9 відгуків на місяць. Ще пів року тому було лише 5. При цьому відгуки на вакансії без вимог до досвіду особливо не змінились: в середньому 32-35.
Найбільше зростання за півроку у вакансіях з вимогою 3+ роки досвіду. Кількість відгуків на місяць для них виросла більше ніж удвічі. Не в останню чергу тому, що туди подаються і більш досвідчені кандидати.
25% айтівців втратили роботу цього року
Згідно з опитуванням, 25% айтівців втратили роботу у 2023. Всього в опитуванні взяли участь майже 8 тисяч читачів телеграм каналу Djinn.
52% з тих, хто втратив роботу — це розробники, 16% - QA і 8% - менеджери.
Ринок праці в ІТ — стає дедалі жорсткішим для кандидатів через рекордну конкуренцію, зниження кількості вакансій та звільнення. Але активний пошук компаніями маркетологів та спеціалістів з продажів дає надію, що скоро компаніям знадобиться і більше програмістів.